Kultura

Kultura

Kultura

Kultura to duchowy i materialny dorobek danej społeczności. To wszystkie wytwory owej społeczności, zarówno te materialne, jaki i duchowe i symboliczne. Każda społeczność z danego kręgu kulturowego wyróżnia się własnym językiem, który służy do komunikowania się w ramach owej społeczności. W większości przypadków język ten nie jest zrozumiany dla osób spoza danego kręgu.aby przejść na stronę kliknij tutaj. Jednak aby zrozumieć daną społeczność nie wystarczy poznać jej języka. Potrzebna jest również wiedza na temat pozostałych wytworów danej kultury, takich jak tradycje, wzorce zachowań, obyczaje i wiele innych.

Kultura

Przedstawiciele każdej kultury posiadają osobliwy system wartości, który może być zupełnie inny niż wyznawany przez przedstawicieli innej kultury. Elementami kultury są również: sposób ubierania się, z uwzględnieniem strojów tradycyjnych; wytwory artystyczne takie jak obrazy, rzeźby, pieśni, filmy czy fotografie (również w tak uniwersalnych elementach możemy doszukać się akcentów charakterystycznych dla danej kultury, dostęp do dzieł sztuki jest dość szeroki co pozwala na swobodne poznawanie tego co obce); narzędzia i przedmioty codziennego użytku; architektura; wyznawana filozofia i religia czy ideologia; i wiele, wiele innych aspektów, które różnią nas od siebie.

Aby w pełni poznać obca nam kulturę musimy nieustannie zgłębiać wszystkie jej tajemnice, dużo czytać, rozmawiać z przedstawicielami danej kultury, podróżować do obcych nam krajów. Tylko w taki sposób możemy zrozumieć ludzi, mieszkających w innej części świata.

Artykuł napisany przez: