Jezyk

Jezyk

Jezyk

Na świcie używanych jest około 6-7 tysięcy języków. Liczba ta jest różna w zależności od stanowiska lingwistów, ponieważ odróżnienie czy język jest już językiem czy jednak jeszcze etnolektem lub dialektem jest często bardzo trudne. Każdy z języków wyróżnia się specyficznym słownictwem, wymową i akcentowaniem. Każdy twór językowy, aby zostać uznany za język musi spełnić kilka warunków: posiadać gramatykę, słowniki i podręczniki, zatwierdzone przez językoznawców.kopanie fundamentów wrocław Nie wystarczy, że będziemy posługiwać się zlepkiem słów, który w żaden sposób nie jest unormowany. Potrzebne są reguły, które sztywno określą jak poprawnie wypowiadać się za pomocą danego języka. Inne twory językowe, takie jak dialekty czy gwary, nie posiadają zapisów, które narzucają normy popranej wypowiedzi.

Jezyk

To je odróżnia od języka. Najpopularniejszymi językami na świecie są: język chiński, język angielski i język hiszpański. Językiem angielskim posługuje się już niemal pół świata. Praktycznie każdy zna jakieś słowo po angielsku lub potrafi złożyć proste zdanie w tym języku. Angielski stał się tak popularny z powodu rozprzestrzeniania się nowinek technologicznych. Proces globalizacji, docierania nowych towarów i usług w zakątki świata z drugiej strony globu spowodował tworzenie anglicyzmów i zapotrzebowanie na naukę tego języka. Nauka języków pozwala nam na komunikowanie się z ludźmi, mieszkającymi w innym kraju, wychowujących się w zupełnie innej kulturze. Obce języki pozwalają nam poznać kulturę i zwyczaje innego narodu, a także pozwala nam na swobodne podróżowanie.

Jezyk

Ile radości daje możliwość swobodnej rozmowy z obcokrajowcem i tworzenie tej nici porozumienia. Ucząc się nowych języków wzbogacamy się nie tylko o możliwość komunikacji, ale również o cały bagaż kulturowy. Aby zrozumieć dany naród, nie wystarczy tylko poznać jego języka. W języku ukryte są liczne konotacje kulturowe, które widzą tylko jego rodzimi użytkownicy. Aby je zrozumieć musimy wdrążyć się w kulturę danego kraju, poznać wszystkie tradycje i obyczaje, zauważyć różnice między nimi a nami.

Zrozumienie tych różnic pozwala nam na zatarcie granicy między oni a my. Ucząc się języka jednoczymy to co pozornie bardzo się od siebie różni. Wszyscy jednak jesteśmy ludźmi niezależnie od tego jakim językiem się posługujemy. Gdyby wszyscy mówili tak samo , życie byłoby dość nudne. A tak możemy nieustannie uczyć się od siebie i się wzbogacać o nowe doświadczenia.

Artykuł napisany przez: